Πέμπτη 26 Φεβρουαρίου 2015

ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ ΓΙΑ ΤΗ ΔΥΣΚΟΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!

Ο Ολυμπιακός για άλλη μια φορά απογοήτευσε το φίλαθλο κοινό του μίας και δεν κατάφερε να παροιυσιάσει ένα δυνατό πρόσωπο μέσα στην έδρα του. Η ομάδα του Πειραιά προβλέπαμε ότι θα ξεκινήσει δυνατά το παιχνίδι για να βάλει ένα γρήγορο γκολ που θα ανέβαζε την ψυχολογία στους παίκτες και θα αποδυνάμωνε τους αντιπάλους. Πιστεύαμε ότι αυτό το γκολ δεν θα επιτευχθεί και έτσι το καμάρι του λιμανιού θα τα έβρισκε σκούρα και θα έχανε .. Όμως έγινε η μεγάλη φάση και στο 14' ο  Ολυμπιακός ευτύχησε να προηγηθεί με θεαματικό γκολ του Μήτρογλου.
Επίσης όμως λέγαμε ότι ο Ολυμπιακός θα δεχτεί γρήγορα γκολ πράγμα που έγινε και στο 22' από τραγικό λάθος του Σαντάνα έγινε το 1-1. Σαν να μην έφταναν όλα αυτά δέχτηκε και κόκκινη κάρτα ο Μιλιβόγεβιτς και το όνειρο της πρόκρισης φάνταζε ίσως ακατόρθωτο ! Στο β΄ημίχρονο ο Ολυμπιακός συνέχιζε να παρουσιάζει το κακό πρόσωπο του πρώτου μέρους αλλά στο 86' ο Τσόρι έδωσε στις τελευταίες ελπίδες του Ολυμπιακού πνοή με γκολ από πέναλτι. Αυτές οι ελπίδες κράτησαν όμως μόνο κάτι λεπτά γιατί το 2-2 ήρθε πολύ γρήγορα , και το ματς τελείωσε άδοξα για την Πειραιώτικη ομάδα.Αξίζει να σημειωθεί πως όλη η κερκίδα φώναζε ''αλλιώς ονειρευόμασταν τον Ολυμπιακό'' και ο Σαντάνα αποδείχτηκε ένας τραγικός παίκτης με μεγάλη ευθύνη για τα γκολ και γενικά για το άσχημο παιχνίδι όλης της ομάδας . Έτσι ο Ολυμπιακός με αυτό τον αποκλεισμό του δεν θα μπαίνει απευθείας στους ομίλους του CHAMPIONS LEAGUE αλλά δίνοντας προκριματικά (παίρνοντας ακόμη και το πρωτάθλημα).